Pobierz oprogramowanie Pobierz oprogramowanie niemiecki Oprogramowanie do pobrania francuski Pobieranie oprogramowania Brazylijczyk Oprogramowanie do pobrania holenderski Oprogramowanie pobieranie japoński Pobierz oprogramowanie Polski


u-blox EVK-6P Module Firmware 7.03

Wydawca
System operacyjny OS Independent
Rozmiar 386.71 KB
Ostatnio zaktualizowane
Materiały do pobrania: 77

Nowe funkcje:
-AssistNow Autonomiczne “AssistNow Autonomous” funkcja zapewnia funkcjonalność podobną do A-GPS (AssistNow Online, AssistNow Offline) bez konieczności połączenia hosta i danych. Na podstawie transmisji efemerydy pobrać z satelity (lub otrzymane przez A-GPS) Odbiornik może samodzielnie (tj. bez udziału hosta lub połączenia internetowego) generowania dokładnego modelu orbity satelity, które jest wykorzystywane do nawigacji znacznie dłużej niż miała efemerydy bazowych na. Model ten satelita na orbicie jest przechowywana jako AssistNow autonomicznych danych w pamięci RAM, baterii odbiornika Kopia zapasowa i mogą być wykorzystane do kolejnych pierwszych poprawek (np. na następny dzień). Zastosowanie AssistNow Autonomiczny sprawia uzyskanie żywych efemerydy satelitów niepotrzebnych pierwszy poprawki po rozruchu, a więc skraca czas do pierwszej poprawki (TTFF). Jako alternatywę do zapisywania danych w AssistNow autonomicznych BBR, mogą być przechowywane w zewnętrznej pamięci flash lub centralnego procesora. Funkcja ta może być włączona za pomocą UBX-CFG-NAVX5 wiadomość (jest ona domyślnie wyłączona). UBX-NAV-AOPSTATUS wiadomość zawiera informacje na temat stanu podsystemu i dostępności danych na satelitę. UBX POMOC-AOP wiadomość zapewnia interfejs hosta dla danych i UBX-NAV-SVINFO wskazuje na wykorzystanie AssistNow autonomicznych orbitach.
-Mapa dopasowanie Mapa input wejście dopasowania jest dostępny tylko z u-blox Automotive Reckoning Dead (ADR) funkcjonalności. Map dopasowywania funkcja pozwala wprowadzić karmienie mapie dopasowane rozwiązanie pozycji z powrotem do odbiornika, w celu wspierania jego następne rozwiązanie nawigacyjne. Mapa dane pasujące przyczynia się do poprawy wyników pozycjonowania. Jednak wynik stosując dopasowanie map zależy bezpośrednio od jakości danych wykorzystywanych map, czyli złe lub nieaktualne dane uszkodzenie lub wykonanie downgrade. Dane mogą być dostarczane za pomocą UBX POMOC-MAPM komunikat wejściowy.
-Zapisz Almanach i AssistNow autonomicznych danych do NVS The wiadomość UBX-CFG-NVS umożliwić przechowywanie AssistNow autonomicznych dane do zewnętrznych pamięci flash. Uwaga, dumpingowych dane z odbiornika nie może być przenoszone na inne odbiorniki, ponieważ zawiera dane specyficzne urządzenia, np. Oscylator offset.
-TX gotowości TX gotowości oznacza, że ​​odbiornik ma dane do transmisji. Słuchacz może czekać na sygnał TX gotowy zamiast odpytywania DDC lub SPI interfejsów. UBX-CFG-Port wiadomość umożliwia konfigurację polaryzacji i liczba bajtów w buforze przed gotowy sygnał idzie aktywne. Teksas gotowości mogą być odwzorowywane na każdym GPIO. Nie TIMEPULSE GPIO i nie może być stosowany jako TX pin gotów! TX gotowy pin jest domyślnie wyłączona.
-RTCM DGPS 2,3 na FW7.01 nie wymaga konfiguracji, aby działać poprawnie. Kiedy strumień RTCM jest wejście na jeden z interfejsów komunikacyjnych, dane będą przetwarzane i stosowane, jeżeli jest to możliwe, umieszczenie odbiornika w tryb DGPS. RTCM protokół musi być włączony na interfejsie używanym z CFG-PRT. Tylko konfigurowalny parametr trybie DGPS w FW7.01 jest DGPS limit czasu, który może być określony za pomocą CFG-NAV5. Wartość ta określa czas, po stare dane RTCM zostaną odrzucone. Rozwiązanie DGPS obejmuje jedynie pomiary z satelitów, dla których DGPS korekty zostały określone. To dlatego, że algorytmy nawigacji nie można mieszać korygowane niepoprawionych pomiarów. Korekty SBAS nie będzie stosowana podczas korzystania RTCM korekty danych dane RTCM korekcyjne nie mogą być stosowane, jeżeli śpią AssistNow Offline lub AssistNow Autonomous wsparcia RTCM jest realizowane zgodnie z RTCM 10402,3: “zalecane normy dla GNSS różnicowej”
-zakłócający / zakłócenia Obserwuj zakleszczenia / zakłócenia monitora wskazuje, czy odbiornik podejrzewa obecność w paśmie szerokopasmowego lub zakłóceniom CW. Ten doskonale nadaje się do ochrony i samochodowych klientów jako wskazanie zamierzonego zewnętrznego zagłuszania. Wskaźnik posiada cztery stany: nieznane
-wykrywania jammer nie włączony, niezainicjowanego, lub antena odłączona OK
-ingerencja wykryte Warning
-ok pozycji, ale ingerencja jest widoczny (powyżej progów) Critical
-bez pozycji i zakłócenia są widoczne (powyżej progów), Prawdopodobnie powodem nie ma naprawić wskaźnik jest częścią komunikatu UBX MON-HW. Normalnie, bez wykrycia ingerencji, będzie raport “OK”. Wskaźnik jest domyślnie wyłączona i jest włączony przez wysłanie odpowiedniego CFG-ITFM wiadomość UBX. Komunikat ten określa również progi, przy której szerokopasmowego i zacinanie CW są zgłoszone i czy odbiornik aktywny lub pasywny anteny podłączone. Algorytm wskaźnik opiera się na porównaniu aktualnie zmierzoną w spektrum, dla którego dobre poprawka otrzymano. Dlatego wskaźnik działa tylko raz odbiornik miał co najmniej jedną udaną pierwszą poprawkę, a raporty “Unknown” przed upływem tego czasu.
-Czas pomocnictwo komunikat o błędzie komunikat UBX UBX-TIM-VRFY został wdrożony, które wyprowadza się błąd czasu pomagając jak zrobić z UBX POMOC-INI wiadomości. Usprawnienia i zmiany
-Tryb konfiguracji Zapisz komunikat konfiguracji CFG-PM pozostaje niezmieniony od FW6.02. Przy użyciu CFG-PM z FW7.01, nowe algorytmy wbudowane FW7.01 są wybrane i skonfigurowane tak, aby zapewnić najlepszą wydajność, podczas gdy w tym samym czasie, zapewniając maksymalną kompatybilność wsteczną z FW6.02.
-Nowy CFG-PM2 wiadomość konfiguracji CFG-PM2 umożliwia konfigurowanie nowych ustawień FW7.01: Wybór trybu pracy: on / off operacji lub operacji śledzenia cyklicznego. Wybór trybu pracy wpływa na ewentualne okres aktualizacji pozycji, które można ustawić:
-on / off pracy pozwala okresy aktualizacja większa niż 5000 ms
-cykliczna praca umożliwia okresy aktualizacji między 1000 ms do 10000 ms.
-Nowość: użytkownik może wpływać na zachowanie odbiornika w przypadku, gdy nie można uzyskać ustalenie pozycji, podczas gdy w PSM: Jeśli flaga “doNotEnterOff” (w u-centrum flag nazywa się “Nie wchodź nieaktywne dla wyszukiwania, gdy państwo no fix “) jest ustawiony, odbiornik nie wprowadzić stan nieaktywności wyszukiwarka ale utrzymuje próby uzyskania ustalenia pozycji.
-Zachowanie podczas gdy host USB podłączony Dopóki odbiornik jest podłączony do USB host, nie wejdzie do tworzenia kopii zapasowych stanu. Zamiast tego, tylko CPU wejścia w stan. To zapewnia, że ​​specyfikacja USB nie jest naruszone, jednak zużycie energii jest większa. Wake-up przez pin / UART / USB jest możliwe, nawet jeśli odbiornik jest w stanie


Pobranie (int.1)